Shrnutí 7. ročníku Classic Motocross

October 25, 2016

Tak máme po další sezóně.

   Závodů a akcí pro příznivce starých a krásných motocyklů v naší malé  zemi  přibývá  a letos to opravdu stálo za to. 

   Classicmotocross Hradec Králové 2015  – stále snad sraz přátel motokrosových , enduro a trial motocyklů. Akce nejen pro závodníky, rádoby závodníky, sběratele, renovátory a fanoušky krásných strojů. Děkuji moc za velkou účast . Děkuji všem co nám pomohly jak svojí prací, finančně či poskytnutím cen pro Vás. Občas mi někdo po závodech poděkuje , přiznávám dělá mi to dobře ale zaslouží si to mnoho jiných. Ti to to udělali ze svého rozhodnutí , z kamarádství, aniž by čekali jakoukoliv vděčnost, nepožadují žádné zviditelnění někteří ba aby byli vůbec někde zmiňováni. 

   Kdybych to v Hradci nezažil, nevěřil bych, že jsou tací, co sami bez požádání přijdou a odvedou mnoho hodin práce nebo dají nemalou hotovost a ještě poděkují.
   Co myslím, že letos stálo za zmínku ! Bohužel dopředu nechci nic propagovat slibovat a něčím se chlubit, ale připustit si, že v Hradci se budeme moc sejít s Faltou, Baborovským, Halmem, Macourkem, Festou ,Čemusem.. (bohužel mladí netuší že to je jakoby do Hradce přijeli Cairoli či Villopoto). K tomuto setkání jezdců sekundovala výstava motocyklů. Poslední fabrické ČZ pro MS (978) pana Jiráka, naopak zase první ČZ motokros Julka Brandy, ve velkém počtu ESA Jardy Pácala v expozici Jawa Divišov, motocykly z MS, např. Rybalčenkova ČZ Slávka Brandy , tradičně část strojů z kolekce Milana Zitka, Vzácné Tatrany Mirka Kalouska doplněné prvním typem soutěžního motocyklu z Považských strojíren přivezeným panem Lorencem. Trialové Hondy Jirky Kříže, průřez soutěžních a motokrosových strojů z Evropy a Japonska. To vše je největší poděkování všem co pracují na této akci. 

  

   Klub Radka Nováka z Classicmotocross CZ  se  podruhé a tentokrát úspěšněji  pokusil uspořádat celorepublikový  pohár   Veteránského motokrosu. Tentokrát vypsali  kategorie   již  dříve osvědčené  na  akcích u nás v Hradci- vycházejí  z kategorií  ECMO (kde jsem jen posunuli mladší kategorie na myslím že logičtější rok 1975) s přidáním Twinshocků a moto do roku 1990 neboli  -EVO  které se  jeli u nás v HK hned od počátku (tj.roku 2009) .  Jelikož jsem letos  rozdělil v HK  kategorii  Twinshock na  do 50 a nad 50let věku jezdce a přidal kategorii nad 70.  rozhodl se Martin Macášek je přidat dodatečně i do poháru Classicmotocross CZ  (za způsobené komplikace se Velice omlouvám).

   Musíme Velice poděkovat Radkovi a jeho klubu za nemalou finanční podporu akcí v Ostrově, u nás v HK, Ctiměřicích a Benátkách.   Díky tomu  se buď vůbec uskutečnili – (Ostrov) nebo  byly na vynikající úrovni – Ctiměřice , Benátky,  a pomohly pořadatelům zmírnit náklady ( či prodělky).  Uvědomte si Prosím že to dovolilo i vybírat od Vás méně za startovné či příspěvky na trať.

  

   V roce 2016 se můžeme těšit na  krásné  akce  Zdeňka Hazdry  a jeho přátel v Benátkách n. Jizerou.    Na partu z Ostrova u Lanškrouna.    Již letos se mohutně hlásili pořadatelé z Trutnova ,kteří mají hodně chuti a elánu a jsou ochotni věnovat nám nemálo práce a investici z  jejich klubu.   Určitě se ukáže  i Pepa Kodrik.  Samozřejmě pokračovat bude Eda Finěk a dle Radka Nováka  by měl jeho klub pomáhat i s Habeší.   Mluví se i o akcích na Moravě.   Nějaké lokální  poháry s ČZ či dokonce Twinshocky a Evo . Na rozkvětu  jsou akce  pro majitele soutěžních strojů , které v Itálii a Německu opravdu hodně frčí.  Chystají se  Strakonice, Luhačovice, snad i Benešov, V Přelouči kde jsem pomáhal místní  nadšenci mají chuť  pokračovat (jen já  dle vlažných ohlasů nemám jistotu zda to toho jít.)

 

   Classic  motokros  je také více vidět a propagován -  hodně práce odvádí Martin Macášek – časopis Motorbike,  také ČMN  není stranou   a na fotografie  Míry Jirečka kouká   tisíce lidí.

 

 

Prosím i nadále o Vaši podporu, těším se na shledanou, mnohokrát děkuji. Hodně   zdraví, pohody, spokojenosti do dalšího roku přeje  Michal Griger
 

  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vybrané příspěvky

   8.ročník srazu přátel klasických motokrosových, enduro a trial motocyklů.

Letos poprvé v Kostěnicích.

   V Hradci - Březhradě to bylo loni (201...

Classic Motocross Hradec Králové 2016

December 26, 2016

1/1
Please reload

Nové příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now