Shrnutí 7. ročníku Classic Motocross

Tak máme po další sezóně.

Závodů a akcí pro příznivce starých a krásných motocyklů v naší malé zemi přibývá a letos to opravdu stálo za to.

Classicmotocross Hradec Králové 2015 – stále snad sraz přátel motokrosových , enduro a trial motocyklů. Akce nejen pro závodníky, rádoby závodníky, sběratele, renovátory a fanoušky krásných strojů. Děkuji moc za velkou účast . Děkuji všem co nám pomohly jak svojí prací, finančně či poskytnutím cen pro Vás. Občas mi někdo po závodech poděkuje , přiznávám dělá mi to dobře ale zaslouží si to mnoho jiných. Ti to to udělali ze svého rozhodnutí , z kamarádství, aniž by čekali jakoukoliv vděčnost, nepožadují žádné zviditelnění někteří ba aby byli vůbec někde zmiňováni.

Kdybych to v Hradci nezažil, nevěřil bych, že jsou tací, co sami bez požádání přijdou a odvedou mnoho hodin práce nebo dají nemalou hotovost a ještě poděkují. Co myslím, že letos stálo za zmínku ! Bohužel dopředu nechci nic propagovat slibovat a něčím se chlubit, ale připustit si, že v Hradci se budeme moc sejít s Faltou, Baborovským, Halmem, Macourkem, Festou ,Čemusem.. (bohužel mladí netuší že to je jakoby do Hradce přijeli Cairoli či Villopoto). K tomuto setkání jezdců sekundovala výstava motocyklů. Poslední fabrické ČZ pro MS (978) pana Jiráka, naopak zase první ČZ motokros Julka Brandy, ve velkém počtu ESA Jardy Pácala v expozici Jawa Divišov, motocykly z MS, např. Rybalčenkova ČZ Slávka Brandy , tradičně část strojů z kolekce Milana Zitka, Vzácné Tatrany Mirka Kalouska doplněné prvním typem soutěžního motocyklu z Považských strojíren přivezeným panem Lorencem. Trialové Hondy Jirky Kříže, průřez soutěžních a motokrosových strojů z Evropy a Japonska. To vše je největší poděkování všem co pracují na této akci.

Klub Radka Nováka z Classicmotocross CZ se podruhé a tentokrát úspěšněji pokusil uspořádat celorepublikový pohár Veteránského motokrosu. Tentokrát vypsali kategorie již dříve osvědčené na akcích u nás v Hradci- vycházejí z kategorií ECMO (kde jsem jen posunuli mladší kategorie na myslím že logičtější rok 1975) s přidáním Twinshocků a moto do roku 1990 neboli -EVO které se jeli u nás v HK hned od počátku (tj.roku 2009) . Jelikož jsem letos rozdělil v HK kategorii Twinshock na do 50 a nad 50let věku jezdce a přidal kategorii nad 70. rozhodl se Martin Macášek je přidat dodatečně i do poháru Classicmotocross CZ (za způsobené komplikace se Velice omlouvám).

Musíme Velice poděkovat Radkovi a jeho klubu za nemalou finanční podporu akcí v Ostrově, u nás v HK, Ctiměřicích a Benátkách. Díky tomu se buď vůbec uskutečnili – (Ostrov) nebo byly na vynikající úrovni – Ctiměřice , Benátky, a pomohly pořadatelům zmírnit náklady ( či prodělky). Uvědomte si Prosím že to dovolilo i vybírat od Vás méně za startovné či příspěvky na trať.

V roce 2016 se můžeme těšit na krásné akce Zdeňka Hazdry a jeho přátel v Benátkách n. Jizerou. Na partu z Ostrova u Lanškrouna. Již letos se mohutně hlásili pořadatelé z Trutnova ,kteří mají hodně chuti a elánu a jsou ochotni věnovat nám nemálo práce a investici z jejich klubu. Určitě se ukáže i Pepa Kodrik. Samozřejmě pokračovat bude Eda Finěk a dle Radka Nováka by měl jeho klub pomáhat i s Habeší. Mluví se i o akcích na Moravě. Nějaké lokální poháry s ČZ či dokonce Twinshocky a Evo . Na rozkvětu jsou akce pro majitele soutěžních strojů , které v Itálii a Německu opravdu hodně frčí. Chystají se Strakonice, Luhačovice, snad i Benešov, V Přelouči kde jsem pomáhal místní nadšenci mají chuť pokračovat (jen já dle vlažných ohlasů nemám jistotu zda to toho jít.)

Classic motokros je také více vidět a propagován - hodně práce odvádí Martin Macášek – časopis Motorbike, také ČMN není stranou a na fotografie Míry Jirečka kouká tisíce lidí.

Prosím i nadále o Vaši podporu, těším se na shledanou, mnohokrát děkuji. Hodně zdraví, pohody, spokojenosti do dalšího roku přeje Michal Griger


Vybrané příspěvky
Nové příspěvky
Archiv
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now