Classic Motocross Hradec Králové 2016

8.ročník srazu přátel klasických motokrosových, enduro a trial motocyklů.

Letos poprvé v Kostěnicích.

V Hradci - Březhradě to bylo loni (2015) naposledy jak jsem 7x sliboval.

Bohužel jsem se na to zase nevykašlal a kontaktoval Petra Nováka a Vláďu Hemerku z Motoklubu Úhřetická Lhota. Ti byli velice ochotní. Starý motokrosový motorky se jim zamlouvají a trať si myslím je k našim účelům dost dobrá. Přiznám se, že naposled jsem jel v Kostěnicích před 7 lety.(a ani letos ne). Měsíc před závody jsem brečel a přemýšlel jak to zrušit ale Sám jsem byl velmi překvapený, kluci jsou Profíci s mnoha lety zkušeností. Vše si vzali za své. Když jsem viděl jak v týdnu před závody makají aby jste byli co nejvíce spokojení, skoro jsem se styděl že jsem pochyboval. Skvěle připravené závodiště i celý areál. Super organizace rozjížděk a příprava tratě.

Všem,co pomohly se omlouvám, že je ani neumím všechny vyjmenovat.

Sponzoři ubývají, ale letos mne podržela finančně firma TOPLAC, a jako každý rok! TATRANman Mirek Kalousek. Kluci z WEMOTO přivezli 140 párů!!! Rukojetí a mnoho dalších cen, Hodnotné dary se zajímavými produkty z logy ČZ přišli ze Slušovic z firmy MCF.cz. Již po několikáté mne v Chotusicích přepadl Miloš Herink a zavalil díly na ČZ (že jsem je sám ani neunesl!) . Tradičně dary poskytli i Jirka Bořek BVS centrum. Y – moto, YZ Pepa Jiřík z Nýrska, Ruda Raška, Zdeněk Šilhánek a Pavel Vladyka.

Díky přímluvy Antonína Baborovského, přivezl Jirka Hejtík Jaroslava Faltu, po třetí přijel Miroslav Halm a spolu s dalšími legendami, Radkem Macourkem, Frantou Hrobským a Jirkou Hanušem uspořádali besedu s autogramiádou kde se podepisovali na plakáty a propagační předměty ze Setkání mistrů světa v Sedlčanech , které ochotně zaslal Pavel Chýle – Díky. Jiří Hejtík jako vždy profesionálně (a zcela zdarma) okomentoval besedy ,přestávky a vyhlášení. Za perfektní zábavu, vtipné komentování a rozhovory s jezdci, vděčíme dnešnímu tahounovy klasik motokrosu c ČR – Zdeňkovy Hazdrovi. I díky němu se mi splnil další sen, a to udělat naše setkání mezinárodní. Našli si nás a přijeli noví kamarádi z Německa, Polska a staří známí bratři Slováci.

Co mne letos Velmi potěšilo, je článek o naší akci od šéfredaktora časopisu Motocykl Martina Tománka, který přijel s již tradičním návštěvníkem Ivo Helikarem. Spolu s novou krásnou posilou ČMN Dominikou Novákovou, mne jejich reportáže znovu nadchly a dodávají mi chuť do dalšího pokračování. Nesmím zapomenout na mediálního propagátora klasikmotokrosu Martina Macáška a nechyběl ani šéfredaktor Motorbike Ivan Bezděk. Díky Vám všem.

Bez koho by ale naše akce nebyla správným srazem přátel motokrosových veteránů. Je přítomnost těch co si zaslouží největší úctu a uznání. A to jsou pro mne ti, co si dají práci, aby vyprostili své stroje ze svých garáží, naložili své vzácné stroje, riskovali jejich poškození a přivezli je ukázat. Tradičně ČZ - Milan Zitko, Tatran – Mirek Kalousek, Maico a Honda- Alan Schmuck,z Říčan nechyběl Jirka Kříž a Holický Sláva Branda. Největší pozornost se svými skvosty sklidil Pavel Jirák, s posledními fabrickýmy zetkami pro Mistroství Světa. Náklaďák motocyklů přivezla parta kolem Tomáše Gorgla a jejich autodopravy. Krásné Yamahy přivezli Pepa Jiřík a Dušan Bari. Výstavu obohatili i motorky na sprint či přestavba KTM 1290 pro Erzberk Rodeo. Omlouvám se všem na které jsem opět zapomněl. Velice si cením všech co nám přivezli ukázat své stroje z celé ČR, ale i ze Slovenska. Ne jen proto aby se pochlubili, ale aby tím poděkovali nám všem pořadatelům. Za to opravdu VELKÉ DÍKY.

Do jízd se přihlásilo o pár motocyklů méně než v rekordním roce 2015 (161ks). I tak neuvěřitelných 146 (z toho 18 Pionýrů) bylo velkým překvapením. Děkuji též všem co nám pomohly s pořádáním tím že se přihlásili dopředu. Měl jsem trochu jiné kategorie než na ostatních závodech poháru. S některými jsem nesouhlasil, některé kvůli velkému počtu v kategorii museli být rozděleny. A kategorii nad 70 let pro největší borce nemůžu vynechat. Jak přijmou jezdci novou trať jsem měl docela strach, ale byl jsem docela překvapen, chvála převahovala nad kritikou. Jediná lavice možná házela trochu víš. Dvoje přetržení motocyklů (zajímavé že zrovna u jedněch z největších borců na motocykly ČZ). Naštěstí dopadlo dobře. Místní si opravdu mákly a jízdy následovali jedna za druhou. Poprvé také nebyli problémy z výsledky. Ceny všem umístěným na stupních vítězů předávali legendy Světového motokrosu, zatímco ostatní tradičně závodili o to kdo bude dříve doma.

Celková atmosféra nebyla asi jako v Hradci, ale mnoho nových účastníků a velké množství diváků prý bylo spokojeno. Škádlení a vtípky různých mafií ,Jawa mafie s pražskými rebely Boubalem a Marouškem , Holičáci, Moraváci , Pražská autodoprava, a.t.d. . Debaty s bývalými světovými a českými borci. Sběrateli či diváky. No vše co k této akci patří a patřit má. Jak jsem již zmínil víše a zmiňuji po každém ročníku. Naposled . Přiznám se, přeci bych si chtěl splnit jeden ze snů, a to uskutečnit 10 ročníků. Bohužel chybí ještě devátý, a tak pokud bude kde. (jak je u nás zvykem tak i v Kostěnicích jsou teď nějaké problémy s pozemky, prý to snad ale zvládnou). Již pomalu chystám Classic motocross HK 2017.

Opět bych chtěl především sraz přátel terénních a klasických motocyklů. Kategorie jízd se postupně od roku 2009 kdy byli 3, (mota do r.v.75, Twinshock, a moto do r.v.89) rozrůstají. Zůstáváme samozřejmě u již 7 let vyvíjené klasiky. Poprvé však souhlasím a akceptuji úpravu kategorií dle poháru klubu Radka Nováka. (tj. GP75 do 55let a nad 55, GP65 do 66 a nad 66 let jezdce. Navíc samozřejmě vyhlásíme třídy pro borce nad 70 let, hobby do r.v. 90 a dle množství přihlášených popřípadě i jiné. Velice Děkuji za velkou pomoc pro nás pořadatele, a to přihlášení na int. stránkách této akce. Aby se vaše čísla nekryla s jinými jezdci v poháru Classicmotocross.Cz . Budou zamítnuta start. čísla již přihlášených na jejich stránkáh a naopak přihlášený na tuto akci bude započítáván do poháru. Vše včetně přesného červnového data (24.6 ? nebo 10.6.?), kategorií jízd a přihlašovacího formuláře zveřejním do konce února. (Děkuji za pochopení)

Přeji Hodně zdraví , úspěšný nový rok s Vašími motokamarády,

pochopení a klid v rodinách.

Děkuji Vám Všem a doufám Na shledanou

Michal Griger


Vybrané příspěvky
Nové příspěvky
Archiv
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now